حجاب
شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد
قالب وبلاگ
درباره وبلاگ

بسم رب فاطمه(س)
با سلام حضور همه ی کسانی که به وبلاگ من سر می زنند.
امیدوارم مطالب وبلاگ مورد استفاده عزیزان قرار بگیرد. چون مسئله حجاب مربوط به همه جامعه است نه فردی و نه خانوادگی. امیدوارم بتوانم گامی هرچند کوچک در این راستا بردارم.
ان شا الله مورد تائید آقا امام زمان قرار بگیرد
یاحق.
نويسندگان
نظرسنجي
لينک دوستان

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ
جستجو
لوگوهای حمایتی

بیمارستان مداوای بیماران جنسی، بخش سکولاریسم

تا خرخره غرق در شهوت‌رانی‌اند. صبح و ظهر و شب و نیمه‌شب نمی‌شناسند. هر جا بتوانند و دیسیپلین اداری و سیاسی اجازه بدهد، لبی تر می‌کنند و گندی به آب می‌آورند که حد و حصر ندارد. از این دیسکو به آن بار و از آن بار به این کلاب. سر و ته زندگی‌شان را بتکانی، چیزی به جز شهوت دستگیرت نمی‌شود، اما باز هم سر بزنگاه از خجالت مردانگی‌شان درمی‌آیند.ادامه مطلب
[ جمعه بیست و چهارم آذر 1391 ] [ 2:5 ] [ حجاب ایرانی ] [ 5 یادگاری ]


وقتی متهم می شوی به وسواس زیادی در مقوله حجاب...
و وقتی با کنایه می گویند امثال تو در اقلیتید و از تمدن عقبید..

ادامه مطلب
[ دوشنبه سیزدهم آذر 1391 ] [ 12:34 ] [ حجاب ایرانی ] [ 5 یادگاری ]
ترس از خدای انتقام گیرنده...!


حالا روز حساب است وما با دست و پای زخمی و یخ بسته از گناه، ایستاده‌ایم تا حساب پس بدهیم.


گفته‌اند آن دنیا که بشود خدا از ذرة المثقالی چشم پوشی نمی‌کند. مو را از ماست بیرون می‌کشد و حواسش به همه چیز هست. همیشه از روز حساب ترسیدیم. از پرونده اعمالمان واهمه داشتیم. و در پس ذهن اغلب ما، خدایی انتقام کشنده نشسته است که مامورانی ریزپرداز دارد تا ذره ذره اعمال ما ثبت و ضبط کند و روز حساب به حسابمان برسد.
اغلب‌مان همیشه از این خدا ترسیدیم. چنین خدایی ترس هم دارد. گاهی هم گناهانی کردیم اما از طرفی هم خود را به گونه‌ای در رخ دادن گناه بی‌تقصیر دانستیم. یا لااقل در بخشی از حادثه رخ داده مقصر بودیم و در بخش دیگر نه. گاهی آدم در شرایطی قرار می‌گیرد که ناگزیر از انجام برخی کارها و پذیرفتن اتفاقات است. گاهی با تمام اشرافی که به موضوع داریم و گناه بودنش و بر انگیخته شدن غضب خداوند باز راهی را می‌رویم که نباید؛ راه سنگلاخ است. پیچش زیاد دارد و آسایش کم. اگر برویم ممکن است پایمان گیر می‌کند به سنگلاخ  و خار و خاشاک. ممکن است تاب نیاوریم و طاقتمان طاق شود. حتی خطر پرت شدن از دره وجود دارد و هلاک شدن. اما می‌رویم چون راه دیگری روی به رویمان نیست. به اجبار افتاده‌ایم توی این مسیر. یا از ندانستن است که میانه راه خود را در جاده‌ای سنگلاخ مشرف به دره دیدیم. راه گم کرده‌ایم یا سواد خواندن تابلو نداشتیم.    
راه برفی و سرد است. اگر بریم ممکن است سردمان شود. پوستمان از سرما بسوزد. دست و پایمان بی‌حس شود و شاید برای همیشه یخ بستیم. اما باز راهی نبوده در کنارش که به این یخبندان وارد نشویم. راه سبز و معتدل. گرم و دلپذیر و امن پیش، رو نیست.
حالا روز حساب است وما با دست و پای زخمی و یخ بسته از گناه، ایستاده‌ایم تا حساب پس بدهیم. خدا هم ذره ذره اعمال را بیرون کشیده. حواسش هست چقدر گناه کرده‌ایم. اما خدای حسابگر چون حواسش به همه چیز هست، به اندازه وسع و طاقت و امکانات و شرایطی که در آن به سر بردیم و گناه را مرتکب شدیم مواخذه‌مان می‌کند. حواسش هست چقدر دست خودمان بوده که آن گناه را مرتکب شدیم و چقدر به خاطر عوامل بیرونی.
شاید اصلا روز حساب مرهم ‌گذاشت به دست و پای زخمی برخی بنده‌ها. و با لبخندش گرما می‌دهد به دل بنده بی‌تقصیر در گناه. اصلا می‌بینی دست‌های یخ بسته و بی‌حس بنده را می‌گیرد توی دست‌هاش و آب گرم می‌ریزد رویش تا از این بی‌حسی بیرون بیاید. خدا حسابگر مطلق است...


نویسنده: لیلا باقری 

[ جمعه دهم آذر 1391 ] [ 2:27 ] [ حجاب ایرانی ] [ یک یادگاری ]
جلب توجه خداوند...


دعا جلب توجه خداوند است و کسی که دعا نمی‌کند گویی خدا او را فراموش کرده است.


دعا خواستن است؛ خواهش است، از خدا خواستن است. مغز و مرواریدی که در صدف پرستش است همانا دعاست.
هر کس که بیشتر احساس نیاز به خداوند داشته باشد، بیشتر دعا می کند و به خداوند نزدیک‌تر است. و کیست که در هر نفس به خداوند نیاز نداشته باشد؟ دعا جلب توجه خداوند است و کسی که دعا نمی‌کند گویی خدا او را فراموش کرده است. دعا در بعضی زمان‌ها و مکان‌ها سبک‌تر به پرواز در می‌آید در سحرگاهان هنگام بارش باران در زیارتگاهها؛ آنجا که دوستان خدا را، خاک در آغوش گرفته است.
در هنگام دعا باید یقین داشته باشیم که خداوند دعای ما را مستجاب می‌کند. دعا باید از ژرفای جان و با تمام وجود باشد. تکرار و پافشاری در دعا، و ناامید نشدن شرط دیگر است. و آخر این که آن که دعا می‌کند به توفیقی دست یافته است که بالاتر از آن نیست؛ و آن هم‌سخنی با خداوند است.

نویسنده: قربان ولیئی

[ دوشنبه ششم آذر 1391 ] [ 13:43 ] [ حجاب ایرانی ] [ 5 یادگاری ]
........

آخرين مطالب
امکانات وب

.

.

 


تبریز بیدار


انعکاس بنابانعکاس بناب